עיצוב (ה)פנים כמנוף להצלחה

איך שומרים על איזון בכל מעגלי החיים?

מזל טוב! פרצת את "תקרת הזכוכית /הבטון / הפלדה" והיום את מכהנת כמנהלת בחברה נחשקת. 
אבל את, לא מרגישה מאושרת. מה מפריע לך? איפה הבעיה? והאם יש לכך פתרון?  

היום זה ברור וידוע ואפילו מוכח מדעית:- כדי לחיות חיים מאוזנים, צריכה להיות הלימה בין הרובד הפיסי, הרובד הרגשי והרובד ההתנהגותי. לפי גישה זו, חוסר איזון במרכיב אחד בחיינו, למשל – סביבת מגורים או עבודה שיש בה חסמים כלשהם, ישפיעו גם על תחושת שביעות הרצון שלנו מהעבודה, על התפוקה שלנו, על מפלס הלחץ שלנו וכדומה.

באותו אופן, גם מצב משפחתי מורכב שדורש התייחסות מיוחדת, ישפיע עלינו ברמה ההתנהגותית ונרגיש חוסר שביעות רצון בתחומים אחרים, שאינם קשורים דווקא למצב המשפחתי. מה שיקרה הוא, שנרגיש אשמים כי איננו מסוגלים להנות ממשהו שמאוד רצינו אותו ופתאום הוא קורה. כמו הזדמנות למיזם חדש, עבודה חדשה או חופשה שחיכינו לה הרבה זמן.

הבשורה הטובה: שינוי הוא אפשרי! מודל טובי"ת הוא מודל אימוני שפיתחתי. המודל מציע דרך חשיבה שיש פעולה בצידה, כאשר ברור, שבלי תהליך מסודר של פירוק והרכבה מחדש, אי אפשר יהיה להתקדם.

מרכיבי המודל:

ט – טיפוח פנימי וחיצוני / מה חסר לנו? מהי הצלחה בשבילנו? כמו שאנחנו נראים, ככה אנחנו מרגישים ולהפך.
ו   – ויסות רגשי-תבוני  / למה זה קורה לנו ברמה הרגשית ואיך ניתן להבין זאת באופן שכלתני?
ב  – בדיקה לעומק/ אילו פתרונות קיימים? חשיבה יצירתית
י   –  ידע ומידע / מהם היעדים ובאלו כלים שניתן להשתמש בהם ליצירת שינוי? 
ת  – תהליך / זה MUST. הבנת המורכבות ויציאה לדרך.

אז איך מתמודדים עם תקיעות? 

הדרך שלי היא התבוננות In & Out פנימה והחוצה.החוצה ופנימה. בין אם מדובר בארגונים ובין אם מדובר באנשים. הרי ארגונים מורכבים מאנשים.

כדי להצליח, חייב להתרחש תאום בין מרכיבי המערכת (#גישת המערכות), שעניינם קשר בין כל מרכיבי המערכת: אופי הארגון, העובדים והמנהלים. הפילוסוף ג'ון סטויוארט מיל, אבי תורת התועלתנות, טבע משפט מנצח: "הזנחת הרגש במובן תאורטי ומעשי מביאה להערכת חסר של השירה והדמיון כביטוי לטבע האדם". ויקיציטוט.

אני מאמינה שאם נבין את המרכיבים שמניעים אותנו דרך התחברות לרגש, נוכל לחיות חיים טובים ומאוזנים יותר. החיים שנועדנו לחיות!

שלך,
טובה דוד.