מנהלים.ות מציאות חדשה

"ניהול זה אומר לעשות את הדברים נכון. מנהיגות זה אומר לעשות את הדברים הנכונים."

פיטר דרוקר

טיפוח פנימי וחיצוני ◾ ויסות תבוני-רגשי ◾ בדיקה לעומק ◾ ידע וכלים ◾ תהליך

אני מאמינה

שרק ארגונים המבינים, ויפה שעה אחת קודם, את החשיבות שבהשקעה בלב נשמה של הארגון – הלא הם עובדיו ומנהליו – יוכלו להצליח בעידן הנוכחי של אי-ודאות. לכן, אני מקפידה לפתח את התכנים להרצאה, סדנה או קורס, בתאום ציפיות עם הגוף המזמין. תוצר ההדרכה, בשילוב עם מצגת אינטראקטיבית, ידע אקדמי אינטרדיספילנרי, המותאם ומונגש לקהל מגוון, הנחייה מעולה וחוש הומור, מאפשרים לכל הטוב הזה לחדור לנשמה ולהעניק את הערך המקסימלי לעובדים ולמנהלים.

הערך
לארגון
שלך

הוא בהתאמת הפתרון האופטימלי לתמהיל המיוחד של ההון האנושי בארגון. לא עוד "פתרון מדף" אלא שילוב נכון ויצירתי של מגוון שיטות הדרכה, שיענו בצורה מדויקת וממוקדת על נקודות טעונות שיפור ויחזקו את החוזקות, כך שיתקבל הערך המוסף הגדול ביותר עבור הארגון.

התהליך שנעבור יחדיו

בסופו של דבר, המטרה היא להביא את הארגון שלך מנקודה א' לנקודה ב' באמצעות שלושה כלים מנצחים:

הקשבה ומתן תשומת לב לפרטים הקטנים ביותר בעבודת הארגון, באסטרטגיה שלו ובמאפייני התרבות הארגונית.

חשיבה יצירתית לפיתוח תוכן ומתודולוגיות מעולמות מגוונים, מותאמים לקהל היעד, לפיתוח כישורים ולשיפור מיומנויות ניהוליות ומקצועיות.

הקניית חוויה וערך. אני מצליחה ליצור ערך עבור הארגון ולרתום את היכולות והחוזקות האישיות, לטובת המטרות והחזון הארגוני.
כל אלה יסייעו להטמיע שינויים ארגוניים וערכים מותאמים לתקופה, באפקטיביות וביעילות מקסימלית.

תכניות. קורסים. הרצאות.

מנהלים.ות מציאות חדשה

סדרת הרצאות קפסולה מודולרית בזום
סדרה ייחודית זו נבנתה סביב מודל מארגן ייחודי ובהתאמה מושלמת עבור עובדים ומנהלים בארגונים, המתמודדים עם אתגרי המציאות החדשה. כל הרצאה מדגישה היבט אחר בניהול אפקטיבי בעידן שבו רב הנסתר על הגלוי.
פרטים נוספים

אומץ ניהולי בקבלת החלטות

מודולרי
מהי החלטה אמיצה? האם לקחת סיכון זו פעולה אמיצה, או שאולי אומץ ניהולי פירושו לקבל החלטה המנוגדת למה שמצופה ממך וללכת עם הרצונות, תחושות הבטן , למרות שפעולה זו אינה "מקובלת"? על מנהיגות בעידן משובש, אומץ וקבלת החלטות.
פרטים נספים

קורסים הרצאות וסדנאות בהתאמה אישית

מודולרי / היברידי

קהל יעד: ההון האנושי בארגון

המומחיות שלנו היא להתאים עבורכם את הפתרון הנכון עבור ההון האנושי בארגון . מדוייק, ממוקד ומותאם לתקציב ולאופי הארגון.
קבעו פגישת ייעוץ ללא התחייבות

יסודות הניהול ההוליסטי

תכנית לפיתוח מנהלים
ניהול מיטבי בכל דרג, מחייב הכשרה אינטרדיספלינרית. תוכנית מקיפה זו, מעניקה למנהלים.ות כלים מגוונים מעולמות תוכן שונים כגון: אימון, מנטורינג וגישור ומתודות שיאפשרו להם להשפיע ולהניע את העובדים שלהם.ן למצוינות בעולם החדש.
פרטים נוספים

סוד החיבור הבין-אישי עפ"י ה- NLP

מודולרי
בעולם ויזואלי שכמעט כולו דיגיטלי, נדמה שנוכחותה של התקשורת הבין-אישית, הישירה, הולכת ונעלמת. עובדה זו משפיעה על היכולת ליצור מערכות יחסים אפקטיביות. כיצד ניתן ליצור אקלים ארגוני חיובי באמצעות גישת ה- NLP לתקשורת בין-אישית אפקטיבית?
פרטים נוספים

מַנְהִיגוֹת שינוי

מודולרי
נשים בתפקידי ניהול חוות אתגרים המייחדים אותן מבחינה מגדרית. על-מנת שתוכלנה לנכס לעצמן עמדות השפעה, עליהן לרכוש כלים להבנת הסביבה בה הן פועלות. מַנְהִיגוּת פירושה, היכולת לבצע שינוי פרדיגמות ובחירה ב- Mind set של צמיחה. איך עושים זאת נכון?
פרטים נוספים

מודל הארגון החיובי: פסיכולוגיה חיובית בשירות הניהול

מודולרי
השפעת הפסיכולוגיה החיובית ומדע האושר - למרות היותם תחומי מחקר חדשים יחסית - על ה- Well-Being ועל האקלים הארגוני אינן מוטלות בספק. תקן ISO החדש 45003 שמחייב ארגונים לפעול לבריאותו הפיסית והנפשית של הפרט, מוסיף שיקולים נוספים לטובת יישום הפסיכולוגיה החיובית בניהול.
פרטים נוספים

חוסן ארגוני ומחוברות באי-ודאות

מודולרי
כשחוסן ארגוני Resilience ומחוברות ארגונית Engagement מתקיימים יחד, אפשר להיות בטוחים, שהארגון יוכל להתאושש ממצב מורכב, לחזור לתפקוד יעיל ואף לצמוח ממנו. נלמד כיצד ניתן לפתח חוסן ארגוני בימי שגרה ועוד יותר בתקופת מלחמה, משבר ואי-ודאות תוך חיזוק תחושת השייכות של העובדים והמנהלים.
פרטים נוספים

קורסים לגמול השתלמות

מוכרים ע"י משרד החינוך

קהל יעד: עובדים.ות ומנהלים.ות בשירות הציבורי ובשלטון המקומי

הקורסים מוכרים ומאושרים ע"י משרד החינוך. הקורסים המועברים ברמה גבוהה ומקצועית, בליווי מצגת אינטראקטיבית, המון חוש הומור ושיתוף הקהל. הקורסים מועברים במתכונת של 40-50-60 ש"א.
פרטים נוספים